Klub mladih ENTER

Projekt Klub mladih ENTER provode Šibenska udruga mladih u partnerstvu s udrugom Mladi u EU s ciljem zadovoljenja potrebe za kvalitetnim provođenjem slobodnog vremena, razvijanjem kreativnih potencijala i stvaralačkih sposobnosti mladih. Kroz projekt se namjerava poticati svjesnost o razvijanju poduzetničkih sposobnosti i sposobnosti usmjerenih na razvoj profesionalnih vještina.

Iz toga proizlaze i aktivnosti planirane programom koje s jedne strane potiču vidljivost i razvoj kreativnih ideja, a s druge, razvoj poduzetničkih i profesionalnih inicijativa mladih.

Glavni cilj programa je osigurati mladima prostor i aktivnosti primjerene njihovoj dobi i potrebama, gdje će se razvijati različiti potencijali (ideje i inicijative) mladih kroz ponudu širokog spektra aktivnosti na jednom mjestu.

Specifični cilj programa je:

1) Na kvalitetan i edukativan način organizirati slobodno vrijeme mladih kroz ponudu aktivnosti u dnevnom boravku Kluba,

2) Razviti kreativne potencijale mladih u području kulture, angažiranih inicijativa i građanske participacije kod mladih

osoba njihovim uključivanjem u inkubator ideja,

3) Kroz set aktivnosti inkubatora  potaknuti mlade na poduzetništvo i samozapošljavanje te volonterstvo razvojem

njihovih inicijativa.

Kako bi proveli predloženi program i ostvarili ciljeve provoditi će se sljedeće aktivnosti i to:

• Dnevni boravak za mlade biti će otvoren od ponedjeljka do petka u vremenu od 12 h do 20 h na lokaciji Prilaz tvornici 41 - Šibenik (''Narančasta zgrada'')
  • Inkubator ideja (set radionica)- novinarska, kreativna, strip radionica, žonglerska, vegaonica, glazbena
  • Inkubator inicijativa- radionice i predavanja na temu poduzetništva i volonterstva
  • Motivacijska kampanja „Kako provoditi slobodno vrijeme na kvalitetan način“
  • Sajam udruga
  • obilježavanje važnih datuma (mjesec knjige, Dan mladih, Tjedan jednakosti i sl.)

Projekt je financiran sredstvima Ministarstva socijalne politike i mladih.