Kratko predavanje: osmi mart i ženska prava danas

Autor:   /   Objavljeno: 06.03.2019, 12:06

Klub mladih Enter 2019.

ŠUM u sklopu projekta Klub mladih Enter organizira feminističko predavanje na temu osmog marta i ženskih prava danas. Kratkim predavanjem osvrnut ćemo se na potrebu za feminizmom i glasnim istupanjem za ženska prava, kako na globalnoj i nacionalnoj tako i na lokalnoj razini. Ženska prava nisu samorazumljiva, niti su žene jednakopravne u društvu što pokazuju i nedavni primjeri akcije #prekinimošutnju kada su brojne žene iznijele bolna iskustva iz postupaka u Ustanovama zdravstvene skrbi gdje su lišene obezboljenja samo zato što su - žene. Pridružite nam se na kratkom predavanju i druženju u ime žena i njihovih prava, bez cvijeća i ljubaznosti, uz kritičnost i oštrinu kakvu borba za ženska prava zaslužuje.

KM Enter ŠUM kao partner organizacije MUEU, zajedno s Gradom Šibenikom provodi kontinuirano od 2016. godine. U sklopu kluba organizirano je preko 30 radionica i preko 200 različitih događanja, predavanja, akcija, tribina i drugih aktivnosti za mlade. Projekt financira MDOMSP.