Predavanje o kulturnim potrebama mladih

Autor:   /   Objavljeno: 24.11.2017, 15:04

Predavanje o kulturnim potrebama mladih u Vodicama

28.11.2017., točnije idući utorak u vodičkoj gradskoj knjižnici održat će se predavanje na temu kulturnih potreba mladih, između ostalih i mladih s našeg područja budući da su oni i sudjelovali u nedavno provedenom ustraživanju na istu temu.

"Dr.sc. Krešimir Krolo predstavit će rezultate istraživanja koje je proveo s kolegama dr.sc. Svenom Marcelićem i dr.sc. Željkom Tonković o kulturnim potrebama mladih na Jadranu, temi posebno zanimljivoj svima koji se bave odgojem i obrazovanjem. Naime, na reprezentativnom uzorku polaznika trećih i četvrtih razreda srednjih škola u većim gradovima na moru (Pula, Rijeka, Zadar, Šibenik, Split i Dubrovnik) znanstvenici s Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru, mapirali su kulturne potrebe, glazbeni i televizijski ukus mladih te ih usporedili s aspektima vrijednosnih orijentacija i tzv. roditeljskim kulturnim kapitalom. Povod za istraživanje bilo je nepostojanje institucionalnog odnosa prema kulturi i kulturnim potrebama mladih u Zadru, no istraživanje se potom proširilo na još pet gradova: Pulu, Rijeku, Split, Šibenik i Dubrovnik" - prenose iz vodičke knjižnice i pozivaju sve mlade da sudjeluju!